Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Transplantacja duszy

Okładka
„Transplantacja duszy”, to trochę political fiction, ale przede wszystkim dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest polska dziennikarka, Celina, która z powodów politycznych ucieka z Polski do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości, rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak macki agentów, zwanych manipulatorami rozciągnięte są na całym świecie. Wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod.

"Eksperymentowali na ludziach, sądząc, że w ten sposób dotrą do prawd i faktów zakodowanych w… jakby to powiedzieć, żebyś zrozumiała… w świadomości genetycznej, które chcieli wykorzystać do swych zbrodniczych celów.
Manipulatorzy usiłują zastąpić ich swoimi, „wybranymi” poprzez ingerencję w ich świadomość, i w ten sposób zasiedlić swoimi ludźmi jakąś wspaniałą planetę, na której stworzą nową cywilizację, gdy już całkiem zniszczą Ziemię. Ponoć dokonują czegoś w rodzaju transplantacji duszy z ciał umierających swoich ludzi do ciał młodych osób, których świadomość zostaje zniweczona. Inwigilacja, wchodzenie do mieszkania i wykradanie twoich rzeczy, były im potrzebne do praktyk prowadzących do opanowania twojej świadomości."

A może to tylko wyobraźnia Celiny, wynikające z jej rozdwojonej jaźni?

W „Transplantacji duszy” ciekawe jest również to, że nic nie jest dopowiedziane do końca. Autorka zostawia czytelnikowi przestrzeń na refleksję i w pewnym sensie na dopisanie sobie zakończenia.

Język: pl

Ilość stron: 226

Opublikowana: 7 pażdziernik 2014

Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok

Format książki

papier ( 9788379002566 )

ebook ( 9788379002573 )